Historie zimních zahrad – část 2

Historie zimních zahrad – část 2

V minulém článku jsme se dozvěděli něco o tom, kdy a proč se začaly stavět oranžérie a zimní zahrady. Dnes se podíváme na jejich další využití, a jaké nabízíme zimní zahrady v dnešní době.

Také si porovnáme druhy zimních zahrad. Na co nezapomenout při jejich plánování a jakou variantu zvolit.

Novodobé zimní zahrady

Především v polovině 20tého století se staly zimní zahrady symbolem bohatství. Avšak postupem času a zpřístupněním různých materiálů byly dostupnější i širším masám. Jejich největší rozkvět byl zaznamenán ke konci 20tého století. Velký vliv na stavby zimních zahrad měly také ropné krize v 80. letech minulého století. Opět do popředí přišlo sklo jako stavební materiál. Podobně jako hliníkové slitiny. Původní zimní zahrady nahradily moderní novodobé zimní zahrady z různých materiálů.

Obytné zimní zahrady

Dnes jsou zimní zahrady brány jako rozšíření obytného prostoru vašeho domu. Díky tomu získá vaše rodina nové místo na relaxaci a další společné aktivity. Ideálním místem pro zimní zahradu je jihozápadní nebo západní směr, který zaručuje největší dopad slunečního světla a jeho nejdelšího využití i v zimních měsících. Důležité je také kvalitní odvětrávání, které může být zajištěno posuvnými bočními nebo předními skly.

Sezónní zimní zahrady z hliníku

Naše zimní zahrady od společnosti Alcentrum s.r.o., vyrábíme z kvalitních hliníkových slitin. Největší výhodou hliníkového materiálu je jeho stálost a odolnost, které zajistí, dlouhou životnost celé stavby. Hliníkové zimní zahrady vyrábíme ve dvou produktových provedeních.

    • PROFI

Největší výhodou hliníkových zimních zahrad PROFI je jejich poměr mezi cenou a kvalitou. PROFI zimní zahrady vyrábíme ve dvou standardních barevných provedeních sněhově bílá nebo antracit hladký. Za příplatek si však můžete vybrat libovolný dekor z barevné škály RAL. Díky tomu vaši hliníkovou zimní zahradu jednoduše sladíte s dekorem vašeho domu.

    • DELUXE

Hliníkové zimní zahrady DELUXE patří k naší nejvyšší řadě. Jejich zastřešení je z bezpečnostního skla a spojovací materiál dodáváme v barvě zimní zahrady. DELUXE zimní zahrady jsou masivnější a těžší než zimní zahrady PROFI. Svým provedením uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Hliníkové zimní zahrady od ALcentrum s.r.o.

Kvalitní hliníkové zimní zahrady od českého výrobce můžete získat již za několik týdnů. Stačí nás kontaktovatnás neváhejte kontaktovat. Celý projekt přijedeme zaměřit a vše zařídíme od A do Z.

Publish modules to the "offcanvs" position.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy