Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 732 607 221

Zvyšte komfort rodinného bydlení hliníkovou zimní zahradou

jidelnaObytný prostor jednoduše rozšíříte pomocí zimní zahrady. Díky tomuto novému prostoru získáte dostatek místa pro relaxaci.

Navíc vám umožní užívat si zahradničení po celý rok.

Co jsou zimní zahrady

Ve své podstatě si můžete představit skleník přizpůsobený pro náš domov. V tomto prostoru jsou většinou rozmístěny různorodé rostliny a je zde možnost si vytvořit příjemné odpočinkové místo s posezením.

Jak ideálně rozmístit rostliny v zimní zahradě

Uvnitř zimní zahrady můžete rozmístit rostliny několika způsoby. Skvěle se bude vyjímat ve vaší zimní zahradě vyvýšený záhon s obložený přírodním kamenem. Zde můžete květiny uskladnit buď v květináčích přímo ze zahrady, nebo jej můžete osázet přímo do hlíny.

Stejně jako na vaší venkovní zahradě je potřeba i v zimní zahradě přemýšlet o volbě rostlin. V případě správného výběru vám bude i v zimní zahradě pokaždé něco kvést.

Parametry zimní zahrady

Aby vaše zimní zahrada plnila vaše požadavky a vy jste se v ní mohli cítit dobře, je důležité zamyslet se nad jejími parametry ještě, než ji začnete budovat. Měla by být nejen atraktivní na venek, ale také útulná uvnitř.

V první řadě je potřeba zvážit účel vaší zimní zahrady. Aby plnila funkci dalšího obytného prostoru, měla by mít minimálně 15 m2 a její hloubka by měla být 3 m. Také je vhodné zamyslet se, zda budete do zimní zahrady vstupovat z jedné nebo více místností nebo jaké rostliny zde budete pěstovat atd.

Orientace a účel

Vhodná orientace zimní zahrady vám poskytne celou řadu výhod. K těm patří dostatek světla a tepla, které vytvoří ideální prostředí k pěstování rostlin. U původní zástavby máme většinou výběr omezený. U novostaveb naopak můžeme s případnou zimní zahradou počítat do budoucna a nechat ji zahrnout do projektu. Každá světová strana má své výhody i nevýhody.

Zimní zahrada z hliníku

Moderní uspěchaná doba si žádá také jednoduchá řešení. Proto je vhodné volit zimní zahradu zhotovenou z materiálů, které nemusíte dlouze ošetřovat, vydrží zároveň několik generací a dokonale poslouží k účelu stavby. Takovým materiálem jsou hliníkové profily. Sezónní zimní zahrady pořídíte již od 26 399 Kč.

Zimní zahrada od Alcentrum, s.r.o.

Česká společnost Alcentrum, s.r.o., přináší svým zákazníkům celou řadu let mnoho variant zimních zahrad a dalších přístřešků z hliníkových profilů. Podívejte se na naši nabídku ve dvou produktových řadách PROFI a DELUXE. Jistě si vyberete. Kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše dotazy a zajistíme veškerý servis kolem stavby vaší zimní zahrady.