Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 736 528 889

Zimní zahrady v historii

nová ZZRádi byste si ke stávající pergole pořídili ještě zimní zahradu? Tak právě vám je věnován tento článek, ve kterém se dozvíte něco z historie zimních zahrad a jejich současným využitím.

Předchůdce zimních zahrad

Sklo, jako stavební prvek bylo objeveno již o mnoho let dříve, než se začalo se stavbou zimních zahrad. První zmínka o zimní zahradě je ze sedmnáctého století a rychle se její obliba rozrůstala. Stavěli se především u paláců, zámků a u domů pro vyšší vrstvy. Dříve se v zimních zahradách nepěstovali rostliny, jako tomu je dnes, ale spíše citrusové plody, především pomeranče, proto se jim také začalo říkat oranžérie. Sehnat citrusové plody na trhu bylo ve své době něco nepředstavitelného. Pomeranče a citrony byly známkou luxusu, proto si je také mohli dovolit jen ty nejbohatší. Nejen, že byly drahé sazenice citrusovníků, ale i péče o ně byla nákladná. Byla k tomu určena jedna služebná, která měla na starost pouze oranžérii.

 

Boom zimních zahrad

Evidujeme oblibu zimních zahrad kolem osmdesátých let dvacátého století. Nepěstují se uvnitř pouze citrusové plody, ale různé druhy květin i bylin. Zimní zahrady v dnešní době nejsou známkou luxusu, jako tomu bylo dříve. Dnes si ji lidé pořizují, aby byli v blízkosti své zahrady, protože zimní zahrada jim dokáže propojit dům se zahradou, kdy získají prostor navíc, který můžou všelijak využít.

Vybereme vám ideální zimní zahradu

Společnost ALcentrum, s.r.o. se specializuje na výrobu hliníkových zimních zahrad a jiných konstrukcí, které vám na zakázku vyrobíme. Provádíme výrobu i montáž hliníkových pergol, zahradních altánů, parkovacího stání nebo přístřešků nad dveře.

V naší nabídce naleznete 2 typy zimních zahrad, a sice variantu PROFI a DELUXE. Zimní zahrada PROFI vám poskytne vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou a je k dostání ve 4 základních odstínech, stříbrná, bílá, antracit a hnědá. Můžete si ale vybrat i z nabízené stupnice RAL, kde se nachází až 200 odstínů. Hliníková zimní zahrada DELUXE je vyrobena z nejluxusnějších materiálů a jistě se zavděčí i náročnější klientele. Je dodávána společně s bezpečnostním sklem s UV ochranou.

Zalíbila se vám některá z variant?

Stačí si už jen vybrat vhodnou hliníkovou zimní zahradu a my vaše sny proměníme ve skutečnost. Kontaktujte nás rádi vám se vším poradíme.