Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 732 607 221

Zimní zahrada může sloužit i k zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu vám přinese mnohem větší komfort a pohodu. Navíc získáte možnost koupat se mnohem déle než bez zastřešení. Je-li zastřešením zároveň zimní zahrada, pak získáte také prostor, kde budete moci trávit příjemné chvíle s rodinou a přáteli, budete zde moci nechat přezimovat okrasné květiny, ale také získáte prostor pro odpočinek. Zimní zahrada bude vhodné místo pro akvaristy i teraristy.

Realizace zimní zahrady

Zimní zahrady jsou prostory, které vytvoříte pomocí přístavby k vašemu rodinnému domu, balkonu nebo ložnici. Případně můžete vytvořit zimní zahradu jako samostatně stojící přístřešek. Zimní zahrady nejsou pouze pro přezimování rostlin, ale také jako místo, kde aktivně trávíte čas s vaší rodinou a přáteli.

Historie zimní zahrady

Zimní zahrady mají svou rodnou zemi v Anglii. Zde mají mnohaletou historii a díky tomu se vyvinuly do dnešní moderní podoby. V Anglii, jak je známo, jsou dlouhá období dešťů a chladna, proto se zde nedaly pěstovat exotické rostliny, ani trávit tolik času na zahradách. V zimní zahradě však bylo teplo, sucho a příjemně.

Zimní zahrada jako zastřešení bazénu

V České republice si v posledních několika letech mnoho rodin pořídilo na zahradu bazén. Ne každá rodina má však bazén zastřešený. Jestliže patříte k rodinám, které touží po prodloužení koupací sezóny z 3 měsíců až na 6 až 8 měsíců. Pokud ještě zainvestujete do vyhřívání, pak můžete bazén používat celoročně.

Hliníkové zimní zahrady jsou ideální variantou pro zastřešení, protože jsou téměř bezúdržbové a mají velmi dlouhou životnost. Navíc hliníkové zimní zahrady od společnosti ALcentrum jsou vyráběny z kvalitních hliníkových slitin, které jsou ošetřené vypalovanou práškovou barvou KOMAXIT.

K dostání jsou hliníkové zimní zahrady od ALcentrum ve třech produktových řadách. Nejlevnější variantou jsou zimní zahrady ECO. Pro klienty, kteří mají rádi zlatou střední cestu, máme produktovou řadu PROFI, kde si můžete vybrat z mnoha barevných odstínů a rozměrů. Pro ty nejnáročnější klienty máme luxusní řadu DELUXE, kde si můžete zvolit zastřešení s barevným efektem, ale i mnoho dalších doplňků. Také zde můžete vybírat z barevných odstínů a přizpůsobit tak zimní zahradu k vašemu domu.

Chcete se dozvědět více o zimních zahradách od ALcentrum?

Toužíte po zastřešení vašeho bazénu nebo po zimní zahradě a chcete znát ještě další informace? Pak nás neváhejte kontaktovat, rádi vám vaše otázky zodpovíme, pomůžeme s navržením a realizací vašeho projektu.