Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 736 528 889

Moderní zimní zahrada vám rozšíří obytný prostor

jidelnaProsluněná zimní zahrada se stává více a více oblíbeným produktem u rodinných domů. Dnešní zimní zahrady dokáží rozšířit obytný prostor, opravdu můžete získat prosklenou místnost navíc, kterou můžete využívat podle svého vkusu.

Pořízením hliníkové zimní zahrady se zase o kus přiblížíte přírodě, protože budete v blízkosti své zahrady, a to po celý rok. Dopřejte celé své rodině oblíbené místo, kde budete společně trávit čas, přijímat návštěvy nebo si uděláte soukromou botanickou zahradu.

Pokud si přejete využívat zimní zahradu po celý rok, musíte její stavbu naplánovat tak, aby vám uvnitř bylo příjemně, ať už pálí sluníčko nebo mráz do bočních skel. Na konstrukci i skleněnou výplň působí teplo i mráz ve větší míře než tomu je na váš dům, proto je na místě promyslet si, na co chcete zimní zahradu využívat a kam ji orientovat.

Orientace zimní zahrady je podmíněna několika faktory. V první řadě jde o velikost pozemku i dispoziční řešení domu. Nemůžeme doslova říct, že nejlepší světovou stranou pro výstavbu zimní zahrady je jih, každá strana má své pro a proti.

  • Jižní strana pro zimní zahradu může být příznivá tehdy, pokud budete chtít čerpat sluneční energii pro vytápění. V parném létě musíte ale počítat s častým větráním, především stíněním nebo pořízením klimatizace do zimní zahrady. Bez ochlazovaní v letních měsících byste uvnitř nemohli mít žádné rostliny.
  • Severní strana nabízí prosvětlený stín. Nemusíte se bát ostrého slunce v létě, ani severovýchodního silného větru.
  • Pokud toužíte zimní zahradu využít jako obytný prostor a udělat si zde například pracovnu nebo jídelní kout, můžete ji orientovat na západ nebo východ. Bude zde vyrovnané klima. Zimní zahrada na východě bude sloužit k snídani nebo rannímu cvičení a západní zimní zahrada poskytne dokonalý pohled na podvečerní slunce při jeho západu.

Nabídka společnosti ALcentrum

Společnost ALcentrum, s.r.o. má ve stálé nabídce 2 druhy zimních zahrad. PROFI zimní zahrada může nabídnout vyvážený poměr mezi cenou a kvalitou. Je k dostání ve 4 základních odstínech nebo si za příplatek může klient vybrat z barevné stupnice RAL. Varianta DELUXE je vyrobena z nejluxusnějších materiálů a je určena pro náročnější klientelu.

Vyberete si svou zimní zahradu

Neváhejte nás kontaktovat a vybrat si svou vysněnou zimní zahradu z hliníku.